Technical stone on quartz base SISTINA 307x141x2 cm, LIVING series by Quarella, Italy
208.61 € / 408.01 lv. /m2
Technical stone Sistine from Quarella with a cream color that is characterized by refined elegance, durability and a balance of aesthetics and practicality.
It belongs to the collection Living Collection of quartz products, which was created to offer long-lasting surfaces with a natural appearance reminiscent of natural granite and marble, but with superior characteristics when it comes to its strength, stain resistance and low maintenance.
Plate size: 307x141x2 cm. The listed price is for 1 m² and does not include the fiber!
| Producer | Quarella |
| Type | Quartz-based technical stone |
| Повърност | Polished |
| Size | 307×141 cm |
| Thickness | 20 mm |
Appendix:
Indoors – Countertops for kitchens; Backsplash for kitchens; Dining tables; Coffee tables; Linings; Shower niches; Niche and window frames; Shelves; Custom size tiles; Window sills and caps; Stair treads; Cornices; Thresholds; Details on individual assignment.
We offer the following types of treatments:
| Producer | |
|---|---|
| View | Quartz-based technical stone |
| Серия | Living |
| Effect | Quartz |
| Select coverage | Polished |
| Choose a color | Creamy |
| Kit | A rectangle |
| application | Wall & Floor, Kitchen, Bathroom, Indoor, Kitchen & Bathroom Countertops, Stairs |
| Dimensions in cm | By individual request, 307×141 |
| Thickness in mm | 20 mm |
| Quality | I quality |