Technical stone on quartz base PROCIDA GREEN 307x141x2 cm, AMALFI series by Quarella, Italy
177.93 € / 348.00 lv. /m2
Procida Green is a technical gem of the collection Amalfi from Quarella is with magical butter green color.
Procida Green gives you a taste of Italy. Procida is a beautiful place with breathtaking marinas and the little streets are fun to explore.
Plate size: 307x141x2 cm. The listed price is for 1 m² and does not include the fiber!
| Producer | Quarella |
| Type | Quartz-based technical stone |
| Повърност | Polished |
| Size | 307×141 cm |
| Thickness | 20 mm |
Appendix:
Indoors – Countertops for kitchens; Backsplash for kitchens; Dining tables; Coffee tables; Linings; Shower niches; Niche and window frames; Shelves; Custom size tiles; Window sills and caps; Stair treads; Cornices; Thresholds; Details on individual assignment.
We offer the following types of treatments:
| Producer | |
|---|---|
| View | Quartz-based technical stone |
| Серия | Amalfi |
| Effect | Quartz |
| Select coverage | Polished |
| Choose a color | Petrol green |
| Kit | A rectangle |
| application | Wall & Floor, Kitchen, Bathroom, Indoor, Kitchen & Bathroom Countertops, Stairs |
| Dimensions in cm | By individual request, 307×141 |
| Thickness in mm | 20 mm |
| Quality | I quality |